PRECYZJA-BIT Sp. z o.o.

Gazele Biznesu 2007

ISSA

PRECYZJA-BIT jako niezależny podmiot gospodarczy powstała 1996 roku. Firma została wydzielona ze Spółdzielni PRECYZJA, podobnie jak jeszcze inne wyodrębnione prywatne spółki, przed którymi postawiono zadania samodzielnego i ekonomicznie zoptymalizowanego specjalizowania się w różnych obszarach biznesu.

PRECYZJA-BIT aktualnie zajmuje się:

 • Produkcją, sprzedażą i serwisem kalorymetrów, tj. urządzeń laboratoryjnych przeznaczonych głównie do wyznaczania ciepła spalania i kaloryczności (wartości opałowych) różnych substancji.
  Kalorymetry projektujemy i wytwarzamy wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie. Są one wykonane w najnowszej technice mikroprocesorowej i komputerowej. Wykorzystywane są zarówno do badania paliw tradycyjnych jak i różnych tzw. alternatywnych produktów: biopaliw, paliw z biomasy, różnych odpadów poprodukcyjnych itp., substancji nietypowych pochodzenia organicznego oraz różnych związków syntetycznych. Nasze kalorymetry spełniają warunki norm, posiadają najwyższą wymaganą dokładność pomiaru przyrostu temperatury i, jako produkt polski, mają bardzo przystępną cenę. Dzięki tym cechom pozwalają nam na skuteczne konkurowanie z czołowymi firmami niemieckimi i amerykańskimi.
  Szersze spektrum ich zastosowania zostało opisane w innym miejscu na tej stronie internetowej.
 • Projektowaniem, produkcją i serwisem specjalnych naczyń laboratoryjnych, najczęściej ciśnieniowych, przeznaczonych do badania różnych zjawisk fizykochemicznych. Swoją konstrukcją nawiązują one do bomb kalorymetrycznych, lecz ich zastosowanie jest najczęściej całkowicie różne, przez co nazywane są np.: specjalnymi bombami, reaktorami, autoklawami itp.
 • Projektowaniem i jednostkowym wykonywaniem różnych urządzeń laboratoryjnych i technologicznych, w których wymogiem może być np.: wykonanie zapłonu w określonym czasie, utrzymanie stabilnej temperatury lub innych zdefiniowanych przez użytkownika parametrów. Takim przykładem może być zapłonnik sterowany mikroprocesorowo, który np. może być wykorzystany razem ze specjalną lub standardową bombą kalorymetryczną.
 • Sprzedażą wyposażenia i akcesoriów laboratoryjnych takich jak: wagi analityczne i laboratoryjne, wagosuszarki, suszarki, gęstościomierze, piece komorowe i tunelowe, młynki nożowe i udarowe (przeznaczone zarówno do rozdrabniana substancji twardych jak i włóknistych typu biomasy), różnego rodzaju naczynia laboratoryjne wykonane np. ze szkła kwarcowego, drut zapłonowy do spalań, paliwo wzorcowe, różne mieszaniny chemiczne do prowadzenia analiz fizykochemicznych np. tzw. mieszaninę Eschki, specjalne nici bawełniane do spalań, kolodium, bibułki itp.
 • Importem, sprzedażą oraz serwisem analizatorów spalin i dymomierzy czeskiej firmy ACTIA CZ (dawniej: ATAL), uznanych nie tylko na polskim rynku. Znajdują one głównie zastosowanie w stacjach kontroli pojazdów stopnia podstawowego (SKP) jak i w okręgowych (OSKP), a także w firmach zajmujących się montażem instalacji gazowych w pojazdach, jak również w zwykłych warsztatach samochodowych.
  Od 2000 roku PRECYZJA-BIT jest generalnym i wyłącznym przedstawicielem, na rynku polskim firmy ATAL, która w późniejszym okresie weszła w skład francuskiej Grupy ACTIA, by następnie przekształcić się w spółkę z większościowym udziałem firmy ACTIA, przyjmując nazwę ACTIA CZ. Wszystkie produkowane analizatory spalin i dymomierze posiadają odpowiednie świadectwa i certyfikaty wymagane w Unii Europejskiej, dzięki czemu spełniają wszystkie warunki umożliwiające ich stosowanie w SKP i OSKP.
 • Sprzedażą i serwisem różnych elementów technicznych stanowiących wyposażenie warsztatów i to nie tylko samochodowych. Są to najczęściej: odsysacze (odciągi) i wyciągi spalin, zbiorniki na różne substancje np. na paliwa i płyny ropopochodne, specjalizowane elektroniczne narzędzia diagnostyczno-naprawcze, w tym testery (skanery) diagnostyczne, endoskopy techniczne (sondy, wzierniki), kamery inspekcyjne, promienniki podczerwieni itp. Narzędzia te przeznaczone są głównie do warsztatów samochodowych, choć nie tylko.
 • Sprzedażą, serwisem (kalibracją) profesjonalnych alkomatów.
 • Sprzedażą subskrypcji programu nawigacyjnego AutoMapa, umożliwiających dokonywanie kolejnych aktualizacji zarówno programu jak i map Polski i Europy. Na indywidualne życzenie instalujemy oprogramowanie i mapy bezpośrednio w sprzęcie dostarczonym przez klienta.
 • Sprzedażą oraz serwisem profesjonalnych maszyn i urządzeń czyszczących, myjących i sprzątających różnych, pochodzących tylko od najbardziej doświadczonych i sprawdzonych producentów, których produkty są najbardziej wytrzymałe i posiadają najwyższy wskaźnik niezawodności.
  W tzw. branży czystościowej PRECYZJA-BIT funkcjonuje już od 2002 roku. Oprócz sprzedaży samych maszyn i urządzeń firma oferuje również do nich odpowiednią chemię, narzędzia, akcesoria i części. Oferowane jest również wypożyczanie niektórych maszyn, a także świadczone są na nich usługi. Jako podmiot całkowicie niezależny od producentów maszyn i urządzeń przeznaczonych dla tej branży, promujemy rozwiązania najlepsze, sprawdzone i tylko takie, które mają przez naszą firmę oraz przez ich producenta zagwarantowany dobry serwis zarówno gwarancyjny jak i pogwarancyjny.
  PRECYZJA-BIT świadczy również pogwarancyjne usługi naprawczo-serwisowe maszyn, które nie zostały u niej lub w firmie Polus zakupione, a także takich których w ogóle nie oferuje do sprzedaży, czyli pochodzących od innych producentów.
 • Sprzedażą profesjonalnej chemii przeznaczonej do mycia, czyszczenia i sprzątania, wykorzystywanej zarówno w maszynach i urządzeniach, jak również przeznaczonej do użycia ręcznego. Sprzedawane środki chemiczne pochodzą zarówno od polskiego producenta, jak również importowane są ze Szwecji, co gwarantuje ich całkowitą ekologiczność. Wszystkie sprzedawane produkty chemiczne posiadają wymagane atesty. W naszej ofercie są również preparaty wykonane w nanotechnologii, czyli o podwyższonej zdolności do penetracji, czyli dające lepsze efekty mycia i czyszczenia.

 

Głównymi zasadami, którymi kieruje się firma PRECYZJA-BIT są:

 • Zadowolenie polskiego klienta i stałe z nim partnerstwo, a nie partykularny, czasowy i często nieprzewidywalny interes, zwłaszcza niesprawdzonego producenta.
 • Otwartość na wszelkie uwagi, które pomagają firmie jeszcze lepiej spełniać pokładane w niej oczekiwania,
 • Promowanie lojalnościowego systemu współpracy, który polega na tym, że jeśli jest tylko taka potrzeba i możliwość, to w pierwszej kolejności korzystamy z ofert firm, które są naszymi klientami, bowiem handel wzajemny jest najlepszą formą współpracy.